niedziela, 26 lutego 2017

Recenzja: Karma Fitmin

Ferie już się nam kończą, pogoda jest okropna. Były plany i z tych planów w sumie nic nie zrealizowałam. Jak nie rana na łapie to deszcz, a jak nie deszcz to silny wiatr, że aż nie da się iść. Ferie więc spędziłam z psem na lenieniu się, na szarpaniu się i bawieniem się piłką no i trochę sztuczek sobie przypomniała Szasta :) No aż tak w sumie leniwie nie było, bo byłyśmy z Szastą na 4 długi spacerach bo pogoda była prześwietna :)

O FIRMIE 
Fitmin to zaawansowane Programy Żywieniowe kla­sy premium i super premium, przeznaczone dla psów, kotów oraz koni. Filozofia Programu Żywieniowego Fitmin jest prosta i bliska sercu każdego miłośnika zwierząt: dostarczenie zwierzę­tom tego, co smaczne, zdrowe i skrojone na miarę! Nasze produkty powstają w oparciu o praktyczną wiedzę oraz stałe konsultacje z ekspertami z dziedziny żywienia, którzy są jednocześnie doświadczonymi specjalistami, pasjonatami i miłośnikami zwierząt. Bliska współpraca z czołowymi hodowcami oraz wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów, pozwala nam stale udoskonalać i poszerzać ofertę.
Wszystkie produkty marki Fitmin testujemy w naszym centrum badań i w naszej hodowli psów rasy border collie. Świetna kondycja i wzorowy stan zdrowia naszych psów są dla nas najlepszą rekomendacją! Dzięki temu mamy pewność, że w ręce naszych klientów trafia produkt najwyżej jakości, który w pełni zaspokoi potrzeby ich zwierząt.
Więcej informacji na stronie Fitmin

SKŁAD
Szukałam karmy do 100 zł i bez zbóż. Chciałam zmniejszyć ilość kurczaka w karmie i ilość zbóż. Co do czego zdecydowałam się na karmę Fitmin.

ryż 50%, jagnięcina i mięso drobiowe (15% świeże mięso jagnięce , 5% suszone mięso jagnięce, 19,5% suszone mięso drobiowe, 3% hydrolizowana wątroba drobiowa), tłuszcz drobiowy, wysłodki buraczane suszone, miazga jabłkowa suszona, olej z łososia, drożdże piwne, diwodorofosforan dwuwodny, korzeń cykorii (0,01%), juka (0,005%).


CO PIES NA TO ? 
Szasta jak zawsze, przy każdej karmie nie wiedziała jak się za nią zabrać. Znowu jakiś wynalazek matki. Pierwsza micha poszła wolno i niechętnie. Za to kolejne znikały w mig ! Kolejna karma po której jest brak rewolucji żołądkowych co mnie bardzo cieszy ! W dodatku qpy nie śmierdzą i są ładne ? :D Nie wiem czy można to określić tym słowem, ale inaczej tego nie ujmę :) Problem z pazurami który był znikł i nie wrócił przy tej karmie. Granulki są jak najbardziej odpowiednie dla dużego psa, problem będzie z mniejszym psem.

Karma brudzi rękę tłuszczem w dodatku zapach jest okropny. Po otwarciu worka myślałam że coś tam zdechło. Ale psu jak najbardziej smakuje. Do zapachu po czasie przyzwyczaiłam się. Worek trzeba otworzyć odcięciem kawałka folii, jest to nie praktyczne ale estetyczność worka z zewnątrz jest ładna i kusi :) Co do ceny to jest ona adekwatna do składu.

PODSUMOWANIE 
+ smakuje psu 
+ odpowiednie granulki dla dużego psa
+ brak rewolucji żołądkowych
+ oblana tłuszczem/olejem
+ cena adekwatna do składu
- niepraktyczne opakowanie
- okropny zapach
- karma brudzi rękę 5 komentarzy:

 1. Akurat mocno zastanawiam się nad tą karmą, tylko nigdzie nie umiem znaleźć 3kg na spróbowanie. Super recenzja. W jakim sklepie zamawiałaś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy skończą nam się obecne karmy to zastanowię się nad nią bo i cena przystępna i skład fajny :) "gdy otworzyłam worek myślałam, że coś tam zdechło" Hahah zaśmiałam się xD <3
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi wtedy do śmiechu nie było jak poczułam ten zapach :D Hahahha xD dobrze że teraz nie ma tak intensywnego zapachu :D

   Usuń
 3. Super recenzja. :)

  Ja właśnie dosyć intensywnie zastanawiałam się nad kupnem tej karmy ostatnio. Tylko teraz mam wątpliwości, jeśli chodzi o wielkość granulków. Nie podesłałabyś mi gdzieś zdjęcia granulka tej karmy koło np. jakiejś monety? :P Dla porównania. Np. w wiadomości prywatnej na FP Mango? https://www.facebook.com/Mango-whippet-z-pasj%C4%85-1497171797188190/?fref=ts
  Byłabym wdzięczna. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy nowy czytelnik i komentarz to duża motywacja do dalszego pisania :)