wtorek, 25 lipca 2017

Czego może nauczyć Cię Twój pies

Pies to takie stworzenie które jest najlepszym przyjacielem człowieka. My ludzie, traktujemy nasze psy jak dzieci, jak rodzina. Zaś psy traktują nas jak część stada. Jesteśmy coś w rodzaju przewodnika.
Ludzie często żyją w stresie. Nie zwracają uwagi na drobne szczegóły. Non stop gdzieś biegną, nie zatrzymują się. A czasem w drobnym szczególe jest kawałek szczęścia. Pies potrafi cieszyć się z najdrobniejszej rzeczy, to dlaczego człowiek nie może ? Nie wymaga to wiele wysiłku. Wystarczy chcieć !
A czego jeszcze może nauczyć Cię Twój pies ?
 1. Carpie Diem ! Żyj chwilą ! 
Dla naszego psa przeszłość nie istnieje. Nie zawraca sobie tym głowy czy tydzień temu była niedobra i dlatego moja Pani jest smutna. Pies korzysta z chwili, jesteśmy smutni pociesza nas. Każdy spacer to wielka radość. Każdy Twój powrót do domu to mega szczęście ! Bo przecież nie było Cie aż 10 minut ! Tak samo przyszłość... co to jest przyszłość ?? Jest tu i teraz. Nie ma żadnej przyszłości, Twój pupil żyje teraźniejszością. 

2. Ciesz się z małych rzeczy 
Spacer ? Mało co ogon się nie urwie! Z każdej drobnej rzeczy Twój pies się cieszy. Zauważyłaś to ? Czy to głaskanie za uszkiem, czy dawanie ulubionego smaczka. To Twój pupil jest mega szczęśliwy ? Ten nowy zapach w trawie który wywęszył czy znalazł coś baaardzo śmierdzącego do tarzania, mimo że Tobie ten zapach się nie podoba to pies uzna że to najlepszy zapach jaki może mieć na sobie :) Mimo krzyków próśb on i tak zrobił swoje, Ty się wściekasz a On jest dumny i szczęśliwy z tego że wytarzał się w kupie :)
Zabawa z dziećmi :) 
3. Lojalność 
"Pies to jedyna istota na Ziemi, która kocha cię bardziej niż ty sam." - Josh Billings
Nie ważne jakim człowiekiem jesteś. Biednym czy bogatym Twój pies Cię kocha. Nie ważne co zrobisz Twój pies zawsze będzie Cię wspierać. Krzyknęłaś na pupila wczoraj ? Ty to rozpamiętujesz i masz na sumieniu to. A Twój pies dawno Ci już wybaczył.
Psy bezgranicznie ufają swojemu właścicielowi. Stąd szybkie wybaczenie krzywd. Pies tego rozpamiętywać nie będzie. 

4. Pozytywne nastawienie do życia 
Nie znam innej istoty która jest tak bardzo pozytywnie nastawiona do życia ?! Co kolwiek byś nie zrobiła dla swojego psa on zawsze będzie szczęśliwy ! Po denerwującym dniu w szkole/pracy Twój pies patrząc na Ciebie czy też stukaniem pyska w rękę żebyś go pogłaskała. Od razu jakoś tak lepiej. Nie ważne czy wywąchał coś fajnego w trawie czy właśnie przegonił przepiórki Twój pies zawsze jest pozytywnie nastawiony do życia. Co z tego że nakrzyczałaś na niego bo zjadł Ci najlepsze buty, Ty i tak wiesz że dorwie się do kolejnej pary i ją pożre a Ty nadal będziesz robić mu wyrzuty, to działa tylko na chwilę :)
Nie ważne jaka jest pogoda, nie ważne jak bardzo nie wychodzi nam coś, bądźmy pozytywnie nastawieni do życia jak nasze pieski !

5. Bezwarunkowa miłość 
Chcesz miłość ? Popatrz  na swojego psa albo spraw sobie psa ! Nikt nie zagwarantuje Ci tyle ciepła, zimnego nosa który rozgrzeje Twoje serducho.
Nie ważne że krzyczałaś wczoraj, czy też zakazałaś jeść tych butów, Twój pies nadal Cię kocha. Nie ważne co zrobisz, nie ważne ile razy krzykniesz Twój pies nadal Cie kocha. Może z dnia na dzień jeszcze mocniej niż dzień wcześniej.
Więc kochaj i wybaczaj ! Buduj relacje z osobami na których Ci zależy :)

6. Cierpliwość
Pies ma w sobie dużo cierpliwości. Jest cierpliwy do dzieci które nie chcący wyrwały trochę sierści, czy za mocno złapały się. Cierpliwie znosi zaczepki. Przekonałam się sama o tym ile pies potrafi mieć cierpliwości przy dzieciach.
W dodatku ile razy nasz pies musi czekać na spacer rano ? Nam się nie chce wstać a tu ktoś cierpliwie czeka aż wstaniemy i wyjdziemy na spacer. Nie narzeka że musi już bo się posika. Cierpliwie wyczekuje. Tak samo przy pielęgnacji, cierpliwie znosi katusze. Nie marudzi że za długo że pociągniesz szczotką czy uszczypniesz gdzieś nożyczkami.
A przy zdjęciach ? Podziwiam moją Szastę że ma cierpliwość do tego zanim ją ustawie do zdjęcia. Przecież tyle zapaszków jest wkoło do obwąchania.
Więc warto uczyć się od naszych podopiecznych cierpliwości :)

7. Wierność 
Wierny jak pies. Kto tego nie zna ? Wierność psa można zauważyć jak tylko przyjdziemy do domu z pracy/szkoły. Nasz pies będzie za nami chodził jak cień. Będzie upominał się głasków czy też zwrócenia uwagi na siebie.
Nie ważne co zrobisz on będzie Tobie wierny do końca jego życia. Nawet jak się da przekupić za smaczka to i tak nadal będzie Tobie wierny. Nie zapomni o Tobie nigdy.
Tak jak my powinniśmy być wierni partnerowi. Wierni marzeniom, przyjacielowi, rodzinie i naszym wartościom. Przede wszystkim bądźmy wierni sobie.

8. Szczerość 
Psy pod względem szczerości są brutalne. Pies nigdy nie będzie fałszywy. Jeśli pies kogoś nie lubi to koniec, nie lubi i nie przekona się za nic. Może i będzie grzeczny ale nie zawaha się do użycia zębów.
Jeśli pies Ciebie nie lubi to masz przerąbane ! Z własnego doświadczenia wiem, jeśli mój pies kogoś nie lubi to nie lubi. Nie ważne ile smaczków jej da ona i tak przy lepszej pierwszej okazji pokaże że tej osoby nie lubi.
Psy otwarcie pokazując nam emocje. Więc warto tego się nauczyć od nich. Chodź czasem prawda boli. Ale, lepsza prawda niż słodkie kłamstewka :)

Napiszcie czego jeszcze może nauczyć nas pies :) A może ktoś nie zgadza się ze mną ? Zapraszam do komentowania!

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z tymi wszystkimi ośmioma punktami. Jednak poza nimi, Fado nauczył mnie organizacji czasu. No i dzięki niemu stałam się też jakoś tak bardziej pewna siebie niż zwykle. Pewnie tego by było więcej, ale ciężko mi na ten moment znaleźć inne dobre cechy, które pojawiły się wraz z pojawieniem się psa.
    Pozdrawiamy! | nasz blog

    OdpowiedzUsuń

Każdy nowy czytelnik i komentarz to duża motywacja do dalszego pisania :)